Když se řekne rukavice, málokdo si vybaví ty jednorázové

Když se řekne rukavice, málokdo si vybaví ty jednorázové

Každý si pod pojmem rukavice vybaví něco jiného, většina ale asi ty zimní nebo gumové. V současné době jsou nejužívanější jednorázové latexové rukavice, které na rozdíl od těch klasických tlustých gumových umožňují mnohem lepší cit a snadnější manipulaci s předměty.

Latex je přírodní produkt, ovšem zde je na místě varovat citlivější osoby. Obsahuje proteiny, které mohou vyvolat alergickou reakci. Proto je nutné to vzít v úvahu při jejich výběru.

hygiena

Proč je dobré je používat

Ptáte-li se, proč je dobré někdy pracovat v latexových rukavicích,tak je to nejen z hygienických důvodů, ale i z důvodu bezpečnosti, tedy zamezení styku s infikovaným materiálem či zabránění poranění jehlou.

Oblasti jejich použití jsou především:

·         Zdravotnictví a výzkum
·         Gastronomie a potravinářství
·         Průmysl
·         Veterinářství

Jejich tenkost dovoluje dostatečně zachovat potřebný cit i pro velmi jemné manuální práce, což většina uživatelů ocení. Lze si vybrat mezi variantami uvnitř s pudrem nebo bez něho. Pudr usnadňuje navlékání i svlékání, nicméně vyhnout by se mu měli jedinci, kteří mají dispozice k alergiím.

Dále se nabízí:

·         Výběr velikostí XS až XL
·         Prodloužená délka
·         Různé barvy
·         Úprava povrchu od hladké, zdrsněné atd.
·         Různá tloušťka
·         S válcovým okrajem nebo bez něj
 
laborant
Nejsou však příliš vhodné pro manipulaci s oleji či ředidly, propustí je. Lze je ale použít v domácnosti například pro úklid, protože dokáží spolehlivě ochránit proti často používaným chemikáliím obsaženým v běžných čisticích prostředcích. Nemusíme se tak obávat, že přijdou do styku s pokožkou ruky a jejího podráždění.
Představují nejvhodnější a nejjednodušší řešení všude tam, kde se chceme ochránit před nečistotami nebo přenosem bakterií a virů při tak běžné činnosti, kterou je dotek ruky.