Zdá se vám, že jste trochu z formy a vaše tělo už pomalu připomíná velká balón? Tak to je asi ten nejlepší čas se sebou něco začít dělat. Vypracovat se až k morbidní obezitě asi nechcete. Přeci jen, jsou s ní spjaty i různé zdravotní nepříjemnosti, a to nejen fyzické, ale také i duševní. Věděli jste, že lidé, kteří váží až příliš mnoho kilogramů, mají několikanásobně vyšší šanci, že se do nich pustí deprese než jedinci, kteří mají postavičku jak z titulní stránky společenského magazínu? Je to tak. Když se budete dobře stravovat, to znamená omezit tučné a zařadit do jídelníčku více zeleninu, a také více sportovat, těmto nešvarům se můžete vyhnout.
Trampolína není jen pro děti
Jídelníček je jedna věc, ale jak nejlépe sportovat, tak, aby člověk ubíral na váze? Inu, stačí jen jediné, držet si puls na správných hodnotách. Nemusíte k tomu mít žádné přístroje, poznáte to podle zadýchávání. Když nemůžete popadnout dech, jste nad limit. Pokud naopak jde vše lehce, jste po limitem. Správného stavu docílíte například lehkým vytrvalostním běhání, ježděním na kole nebo skákáním na trampolíně.
Děvče na trampolíně

Různé cviky

Možná se vám zdá poslední možnost trochu jako z fantastického filmu nebo románu, ale trampolíny jsou skutečně vhodné k ubírání kilogramů. A nejenže vhodné, jsou i doporučované mnoha experty na hubnutí. I přesto, že se vám nemusí zdát skákání na jednom místě jako kdovíjak náročný pohyb, opak je pravdou. Již po pár minutách zjistíte, že se jedná o velice náročnou záležitost, díky čemuž ale zvýšíte kapacitu svých plic a zároveň posílíte svaly nohou a trupu.
Jako začátečníci asi nebudete chtít moc experimentovat a budou vám stačit pouze základní cviky, ale s přibývajícími zkušenostmi a s ubývajícími kilogramy se můžete pustit i do náročnějších sestav, které dokonale prověří vaše fyzické možnosti. Zní https://www.csfd.cz/film/294449-at-hudba-stale-zni/komentare/ to trochu jako tryzna, ale na rozdíl třeba od výše zmíněného běhání je to skutečně docela zábava.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Recommended Posts

Tříoký plaz jménem haterie

Haterie jsou plazi z čeledi hateriovitých. Konkrétní zástupce rozlišujeme dnes pouze dva, a jsou to druhy haterie novozélandská a haterie Guentherova. Řád dosahoval největšího významu v období […]

Šatník malé princezny

Mít dítě je požehnání, na které se v určitém věku těší každá žena. Když už se tak stane, tak nějak intuitivně si přeje mít holčičku, […]