Čím jste starší, tím pomaleji váš metabolismus funguje. A tomu pak přičítáte vinu, že přibíráte na váze, i když jíte pořád stejně. Svůj metabolismus ale můžete snadno zrychlit přirozenou cestou, a tím spálit více kalorií.

Co je to metabolismus?
Metabolismus je například dýchání, odpočinek ve spánku a funkce vašeho organismu. A vaše tělo potřebuje mnoho energie, aby vám vše správně fungovalo. Každá další činnost, jako je třeba chůze, běh, cvičení či oblékání, zvyšuje metabolismus. Pokus chcete zhubnout nebo si jen udržet váhu, je potřeba metabolismus zvýšit.

Rychlost metabolismu je určena třemi faktory:
1.       Množstvím energie, kterou vaše tělo využívá pro životní procesy (dýchání, spánek…).
2.       Množstvím energie, kterou spálíte během fyzické aktivity.
3.       Množstvím energie, kterou spálíte při trávení potravy.

Máme pro vás pár tipů, které snadno rozpumpují váš metabolismus:
·         POHYB PO RÁNU
Stačí si hned po ránu chvilku zacvičit, a tím váš metabolismus rozběhnete na plné obrátky. Zkuste dřepy, kliky, protahovací cviky na záda, nebo klidně běh. Pokud neradi cvičíte, dojděte ráno do práce svižnou chůzí.

·         PIJTE VODU
Dostatek tekutin napomáhá metabolismu a ostatním procesům, aby fungovaly tak, jak mají. Nedostatek tekutin způsobuje zpomalení metabolismu a přibírání na váze.

·         SPALUJTE PÁLIVÝM
Chilli, pepř, zázvor i skořice nejenže mnohonásobně zrychlí váš metabolismus, ale zajistí i to, že sníte méně jídla, neboť jejich výrazná chuť vyvolává pocit sytosti.

·         POŘÁDNĚ SE VYSPĚTE
Nedostatek spánku vyvolává stresové hormony, které zapříčiní ukládání tuků. Proto dbejte na kvalitní spánek.

·         JEZTE ČASTO, ALE MÁLO
Tím, budete jíst častěji, ale malé porce, budete nejen průběžně zásobovat vaše tělo důležitými živinami, ale také ho donutíte k trávení a zpracovávání živin, což má příznivý vliv na zrychlení metabolismu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Recommended Posts

Business

Léky pro muže na erekci

Někdy bohužel mají pánové takové zdravotní problémy a neduhy, že lidé se je dokonce také stydí řešit. Já vím, že tohle se nemá vůbec odkládat […]

Business

Nakoupit Viagru dokáže každý

Kde koupit Viagru je dotaz, který stačí zadat do vyhledávačů webových stránek, aby vám vyhodnotily několik zdrojů, odkud lze zboží objednávat. Jediné, co k tomu […]