Je prokázáno, že když mají naše malé ratolesti kamarády, jsou více začleněny do společnosti a jejich život je snadnější v budoucnosti. Mají vaše děti dostatek kamarádů, se kterými mohou být ve škole, ale také běhat po venku?

Potřebné pro zařazení do společnosti

Vědci zjišťovali chování dětí v útlém věku, když měly kamarády a když je neměly. Je prokázáno, že děti, které měly málo kamarádů, se projevovaly jistými druhy psychických potíží, žily ve světě, který byl jen jejich, jsou ostýchavější a také citlivější.

Nedokáží se sami bránit a to především ve škole, jsou plačtivější. Děti, které ale mají dostatek kamarádů, jsou vyrovnanější, nemají sklony k pláči a také se více smějí. Mají dobrý pocit a nejsou osamělí. Jak jsou na tom vaše dítka?

Jak se daří hledat kamarády

Zařazení skupin dětí, které mají problém s kamarády, je více u chlapců a to dle jejich povahových schopností.
1.Chlapci, kteří jsou zakřiknutí, mají potíže s navozováním komunikace, než ti chlapci, kteří jsou výřeční.
2.Dívky, naopak mají velmi dobré vlastnosti v tom, že si dokáží najít kamaráda i kamarádku velmi rychle a téměř bez potíží.

Proto je dobré, jejich kamarády nacházet již v útlém věku, kdy se naučí dobře komunikovat a pak nebudou potíže s hledáním, těch nových. Je prokázáno, že když jsou děti s kolektivu cizích dětí, mnohé se mezi sebou naučí a také se dobře začlení do kolektivu, který neznají. Nemusíme se tedy bát na nové kolektivy dětí, ať na hřištích, tak na dovolených i v zájmových kroužcích.

Pozor na šikanu

Mnohdy se nám stane, že je naše dítě zakřiknuté a nacházíme se v problému, že vidíme, jak naše dítko nemá kamarády. Věděli jste, že šikana ve škole, či kdekoliv jinde, je velmi obrovským problémem, který může způsobit dokonalé nepříjemnosti? Protože existují i děti, které mají špatnou výchovu, či jakékoliv druhy svých osobních potíží a výchovy, dokáží šikanovat jiné děti a to zcela kdekoliv.

Musíme s našimi miláčky hovořit o všem a najít si v nich důvěru, neboť i my, maminky, jsme jejich celoživotními kamarády. Nedovolte, aby se stala věc, jako je šikana vašich ratolestí a věnujte se jim naplno, již od narození.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Recommended Posts

Business

Léky pro muže na erekci

Někdy bohužel mají pánové takové zdravotní problémy a neduhy, že lidé se je dokonce také stydí řešit. Já vím, že tohle se nemá vůbec odkládat […]

Business

Nakoupit Viagru dokáže každý

Kde koupit Viagru je dotaz, který stačí zadat do vyhledávačů webových stránek, aby vám vyhodnotily několik zdrojů, odkud lze zboží objednávat. Jediné, co k tomu […]