Je prokázáno, že když mají naše malé ratolesti kamarády, jsou více začleněny do společnosti a jejich život je snadnější v budoucnosti. Mají vaše děti dostatek kamarádů, se kterými mohou být ve škole, ale také běhat po venku?

Potřebné pro zařazení do společnosti

Vědci zjišťovali chování dětí v útlém věku, když měly kamarády a když je neměly. Je prokázáno, že děti, které měly málo kamarádů, se projevovaly jistými druhy psychických potíží, žily ve světě, který byl jen jejich, jsou ostýchavější a také citlivější.

Nedokáží se sami bránit a to především ve škole, jsou plačtivější. Děti, které ale mají dostatek kamarádů, jsou vyrovnanější, nemají sklony k pláči a také se více smějí. Mají dobrý pocit a nejsou osamělí. Jak jsou na tom vaše dítka?

Jak se daří hledat kamarády

Zařazení skupin dětí, které mají problém s kamarády, je více u chlapců a to dle jejich povahových schopností.
1.Chlapci, kteří jsou zakřiknutí, mají potíže s navozováním komunikace, než ti chlapci, kteří jsou výřeční.
2.Dívky, naopak mají velmi dobré vlastnosti v tom, že si dokáží najít kamaráda i kamarádku velmi rychle a téměř bez potíží.

Proto je dobré, jejich kamarády nacházet již v útlém věku, kdy se naučí dobře komunikovat a pak nebudou potíže s hledáním, těch nových. Je prokázáno, že když jsou děti s kolektivu cizích dětí, mnohé se mezi sebou naučí a také se dobře začlení do kolektivu, který neznají. Nemusíme se tedy bát na nové kolektivy dětí, ať na hřištích, tak na dovolených i v zájmových kroužcích.

Pozor na šikanu

Mnohdy se nám stane, že je naše dítě zakřiknuté a nacházíme se v problému, že vidíme, jak naše dítko nemá kamarády. Věděli jste, že šikana ve škole, či kdekoliv jinde, je velmi obrovským problémem, který může způsobit dokonalé nepříjemnosti? Protože existují i děti, které mají špatnou výchovu, či jakékoliv druhy svých osobních potíží a výchovy, dokáží šikanovat jiné děti a to zcela kdekoliv.

Musíme s našimi miláčky hovořit o všem a najít si v nich důvěru, neboť i my, maminky, jsme jejich celoživotními kamarády. Nedovolte, aby se stala věc, jako je šikana vašich ratolestí a věnujte se jim naplno, již od narození.

3/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Recommended Posts

Business

Svěřenské fondy chrání váš majetek

Svěřenské fondy jsou velmi specifickou formou správy majetku, který je svým způsobem anonymní. Svěřenské fondy jsou zakládány z různých důvodů. Nejčastěji však za účelem ochrany […]

Finance

Jak se shání peníze?

Získávání finančních prostředků na svoji obživou není často ani trochu jednoduché. Lidé pracují a pracují, ale když pak sečtou své příjmy a odečtou od nich […]

Zdraví

Starší lidé a nemoci

Nikdo nepřeje nikomu nic špatného, ale stává se bohužel, že starší lidé onemocní nějakou chorobou nebo potřebují péči z jiného hlediska. Alzheimer centrum Praha vám […]

Zvířata

Tříoký plaz jménem haterie

Haterie jsou plazi z čeledi hateriovitých. Konkrétní zástupce rozlišujeme dnes pouze dva, a jsou to druhy haterie novozélandská a haterie Guentherova. Řád dosahoval největšího významu v období […]