Když nám děti stávkují a přejídají se, nebo jedí pouze sladkosti, je to vždy úděl všech rodičů. Když se nám vymkne z ruky strava našich dětí, je to problém, který se musí vyřešit a to, co nejdříve. Zkuste s dětmi více pracovat a věřte, že výsledky budou zaručeny.

Sladkosti jen omezeně

Každé dítě rádo mlsá. To platí již od dětí v útlém věku. Sladkosti a čokoláda jako taková, představuje pro nás rodiče opravdu nebezpečí. Můžeme našim malým dětem dopřát sladkosti, ale jen v omezeném množství a také je zapotřebí hlídat vyváženou stravu našich miláčků a to neustále. Přísun vitamínů, které jsou například v ovoci a zelenině, je nejlepším sladkým lákadlem, které můžeme vyzkoušet. A co hlavní chod a polévky?

Některé dětičky jsou mlsné a dávat jim zdravou stravu ve formě polévek, bývá občas problém. Zkuste jim jejich denní obědy vylepšit formou zábavy a to tak, že jim zpříjemníte na samotném talíři vzhled pokrmů. Můžete si vyhrát a formou dětských nápadů, vylepšit image oběda. Děti milují hry a také mají rádi překvapení.

Zkuste jim z polévky udělat radost formou písmenkových nudlí, či zvířátek, které když budou jíst, budou se i bavit. Fantazie, jak vylepšit pokrmy, se meze nekladou a záleží pouze na vás, jak jim každý den zpříjemníte jejich jídelníček.

Zdravá strava je nepostradatelná

Přísun vitamínů a minerálních látek, je v každém pokrmu nepostradatelný. Je potřeba zajistit vašim dětem zdravé druhy snídaně, oběda, svačinek i večeře. V dnešní moderní době děti nemají rádi zeleninu, neboť k tomu nebyly v útlém věku vedeny. Je potřeba jim dopřát zeleninu a to, jak v čerstvém stavu, tak i vařenou. Vyvážená strava, umí dělat zázraky a také podporuje vitalitu, imunitu a celkové zdraví.

Boj s obezitou je velmi těžký

Díky stravě, ale také zdravotním potížím, mohou vaše dítka mít obezitu. To je velmi nebezpečné, neboť takové děti mají nežádoucí vlivy, jako jsou:
–          zdravotní potíže
–          mají špatný psychický stav
–          a je problém s nimi pracovat v rámci zdravé stravy.

Zkuste svoje dětičky vézt k lepším stravovacím návykům a to opravdu již od miminek. Správná a pravidelná strava, jaká je vyvážená a obsahuje vše, co děti potřebují, zamezí vzniku obezity, s jakou pak budeme zbytečně velmi dlouhou dobu bojovat. Zkuste s dětmi pracovat a věřte, že výsledky se velmi rychle objeví.

3.5/5 - (2 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Recommended Posts

Business

Svěřenské fondy chrání váš majetek

Svěřenské fondy jsou velmi specifickou formou správy majetku, který je svým způsobem anonymní. Svěřenské fondy jsou zakládány z různých důvodů. Nejčastěji však za účelem ochrany […]

Finance

Jak se shání peníze?

Získávání finančních prostředků na svoji obživou není často ani trochu jednoduché. Lidé pracují a pracují, ale když pak sečtou své příjmy a odečtou od nich […]

Zdraví

Starší lidé a nemoci

Nikdo nepřeje nikomu nic špatného, ale stává se bohužel, že starší lidé onemocní nějakou chorobou nebo potřebují péči z jiného hlediska. Alzheimer centrum Praha vám […]

Zvířata

Tříoký plaz jménem haterie

Haterie jsou plazi z čeledi hateriovitých. Konkrétní zástupce rozlišujeme dnes pouze dva, a jsou to druhy haterie novozélandská a haterie Guentherova. Řád dosahoval největšího významu v období […]