Když nám děti stávkují a přejídají se, nebo jedí pouze sladkosti, je to vždy úděl všech rodičů. Když se nám vymkne z ruky strava našich dětí, je to problém, který se musí vyřešit a to, co nejdříve. Zkuste s dětmi více pracovat a věřte, že výsledky budou zaručeny.

Sladkosti jen omezeně

Každé dítě rádo mlsá. To platí již od dětí v útlém věku. Sladkosti a čokoláda jako taková, představuje pro nás rodiče opravdu nebezpečí. Můžeme našim malým dětem dopřát sladkosti, ale jen v omezeném množství a také je zapotřebí hlídat vyváženou stravu našich miláčků a to neustále. Přísun vitamínů, které jsou například v ovoci a zelenině, je nejlepším sladkým lákadlem, které můžeme vyzkoušet. A co hlavní chod a polévky?

Některé dětičky jsou mlsné a dávat jim zdravou stravu ve formě polévek, bývá občas problém. Zkuste jim jejich denní obědy vylepšit formou zábavy a to tak, že jim zpříjemníte na samotném talíři vzhled pokrmů. Můžete si vyhrát a formou dětských nápadů, vylepšit image oběda. Děti milují hry a také mají rádi překvapení.

Zkuste jim z polévky udělat radost formou písmenkových nudlí, či zvířátek, které když budou jíst, budou se i bavit. Fantazie, jak vylepšit pokrmy, se meze nekladou a záleží pouze na vás, jak jim každý den zpříjemníte jejich jídelníček.

Zdravá strava je nepostradatelná

Přísun vitamínů a minerálních látek, je v každém pokrmu nepostradatelný. Je potřeba zajistit vašim dětem zdravé druhy snídaně, oběda, svačinek i večeře. V dnešní moderní době děti nemají rádi zeleninu, neboť k tomu nebyly v útlém věku vedeny. Je potřeba jim dopřát zeleninu a to, jak v čerstvém stavu, tak i vařenou. Vyvážená strava, umí dělat zázraky a také podporuje vitalitu, imunitu a celkové zdraví.

Boj s obezitou je velmi těžký

Díky stravě, ale také zdravotním potížím, mohou vaše dítka mít obezitu. To je velmi nebezpečné, neboť takové děti mají nežádoucí vlivy, jako jsou:
–          zdravotní potíže
–          mají špatný psychický stav
–          a je problém s nimi pracovat v rámci zdravé stravy.

Zkuste svoje dětičky vézt k lepším stravovacím návykům a to opravdu již od miminek. Správná a pravidelná strava, jaká je vyvážená a obsahuje vše, co děti potřebují, zamezí vzniku obezity, s jakou pak budeme zbytečně velmi dlouhou dobu bojovat. Zkuste s dětmi pracovat a věřte, že výsledky se velmi rychle objeví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Recommended Posts

Tříoký plaz jménem haterie

Haterie jsou plazi z čeledi hateriovitých. Konkrétní zástupce rozlišujeme dnes pouze dva, a jsou to druhy haterie novozélandská a haterie Guentherova. Řád dosahoval největšího významu v období […]