Pivoňka patří bezesporu mezi jedny z nejhezčích kvetoucích rostlin. Květy mohou být až dvacet centimetrů velké. Plnokvěté i jednoduché varianty ve všech možných barvách potěší každé oko. Pivoňkám se také někdy říká beztrnné růže. Vybrat si můžete z různě vysokých exemplářů. Nejen jejich vzhled je impozantní, ale ohromí nás i svojí vůní. Barevné varianty jsou nepřeberné – bílé, žluté, oranžové, růžové, ale i tmavě fialové. Pokud chcete rostlinu, která vás bude těšit několik let, rozhodně sáhněte po pivoňce. Pivoňky patří mezi dlouhověké rostliny.
poupě pivoňky.jpg

Chcete-li jí poskytnout vhodné podmínky ke kvetení, vysaďte ji na slunné místo s mírně kyselou půdou. Odmění se vám bohatým kvetením. V polostínu sice pokvete také, ale bude mít o poznání méně květů. Nemá ráda přemokřenou půdu, proto zalévejte opatrně. Pivoňky po odkvetení ostříhejte. Pokud po odkvětu necháte vytvořit semena, rostlina se bude vysilovat. Jestli chcete rostlinu přesadit, udělejte to na podzim. Při přesazení na jaře už se ve stejném roce květů nedočkáte. Oddělené rostliny nesázejte příliš hluboko.
květ pivoňky.jpg
Pivoňky jsou na přesazování dost háklivé, není-li to nezbytně nutné, bude jim vyhovovat, necháte-li je na stálém stanovišti. Počítejte s tím, že po přesazení jim trvá delší dobu, než se dostatečně ujmou.

Pivoňky pochází původem z Číny, ale neznámé nebyly ani ve starém Řecku.
pivoňky ve váze.jpg

Tyto zajímavé rostliny neslouží jenom jako okrasné, ale přínosné jsou i jako byliny. Jedním ze zástupců je pivoňka lékařská. Pivoňku lékařskou používali k léčení dny a kašle již staří mniši, kteří ji také pěstovali v bylinných zahradách. K léčbě se využívají nejen listy, ale i kořen. V dnešní době stále slouží jako účinný bylinný prostředek. Snižuje střevní peristaltiku a napětí. Působí proti astmatu, nemocech ledvin i epilepsii. Z kořene si můžete vyrobit domácí víno. Z květů si uvařte čaj.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Recommended Posts

Business

Léky pro muže na erekci

Někdy bohužel mají pánové takové zdravotní problémy a neduhy, že lidé se je dokonce také stydí řešit. Já vím, že tohle se nemá vůbec odkládat […]

Business

Nakoupit Viagru dokáže každý

Kde koupit Viagru je dotaz, který stačí zadat do vyhledávačů webových stránek, aby vám vyhodnotily několik zdrojů, odkud lze zboží objednávat. Jediné, co k tomu […]