Co můžete očekávat od asijského jídla? Rozhodně mu nechybí chuť a pestrost. Protože je tato kuchyně velmi oblíbená i u nás, všechny potraviny naleznete v internetových obchodech či kamenných obchodech. Náročnost receptů je samozřejmě odlišná, přesto základní recepty zvládne i úplný začátečník. Asijská kuchyně je proto vhodná naprosto pro všechny.

Asijská kuchyně je velmi rozmanitá a každá část Asie pěstuje jiné potraviny, které jsou poté charakteristické i pro danou kuchyni. Thajská jídla se neobejdou bez limety, citronové trávy či kokosového mléka, korejská jídla jsou specifická používáním ostré kvašené zeleniny – Kimči.

rýžové nudle

Při přípravě pokrmů se vždy používají potraviny vysoké kvality. Asiaté většinu potravin sami pěstují, chovají nebo získávají z nejbližšího okolí. Jejich vztah k potravinám je velmi odlišný v porovnání s evropskými státy. Ke všem potravinám se chovají s úctou a vyhazují opravdu jen malé množství potravin, které již není možné dále zpracovat. Při výběru surovin tedy dbejte na kvalitu, aby se chuť a přístup k potravinám ztotožňovaly s originální přípravou.

Při přípravě základních či složitějších receptů se neobejdete bez omáček, které jsou pro asijskou kuchyni typické. Nejpoužívanější jsou ústřicové, sójové, hoisin a rybí omáčky, které se často používají do marinád nebo na zvýraznění chuti. Ke smažení a vaření se používá sezamový a arašídový olej a nejpoužívanější zeleninou je citronová tráva, mizuna nebo pak choi. Časté je i užívání rýžového octa.

asijská kuchyně

Jako příloha se nejčastěji používá rýže, fermentovaná zelenina nebo nudle. Každý recept má svůj unikátní postup, příprava některých jídel zabere pouze několik minut a některá jídla vyžadují i několik dní přípravy.

Vaření probíhá nejčastěji ve speciální wok pánvi, která umožňuje daleko kvalitnější tepelné zpracování potravin a jídlo si tak uchová mnohem více cenných vitaminů. Dále se jídlo často připravuje v páře, k tomu slouží speciální bambusové napařovací nádoby.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Recommended Posts

Business

Svěřenské fondy chrání váš majetek

Svěřenské fondy jsou velmi specifickou formou správy majetku, který je svým způsobem anonymní. Svěřenské fondy jsou zakládány z různých důvodů. Nejčastěji však za účelem ochrany […]

Finance

Jak se shání peníze?

Získávání finančních prostředků na svoji obživou není často ani trochu jednoduché. Lidé pracují a pracují, ale když pak sečtou své příjmy a odečtou od nich […]

Zdraví

Starší lidé a nemoci

Nikdo nepřeje nikomu nic špatného, ale stává se bohužel, že starší lidé onemocní nějakou chorobou nebo potřebují péči z jiného hlediska. Alzheimer centrum Praha vám […]

Zvířata

Tříoký plaz jménem haterie

Haterie jsou plazi z čeledi hateriovitých. Konkrétní zástupce rozlišujeme dnes pouze dva, a jsou to druhy haterie novozélandská a haterie Guentherova. Řád dosahoval největšího významu v období […]