Napadení virem není rozhodně nic, z čeho bychom měli radost. Ale nechat to jen tak není zrovna šťastné řešení. Pokud nejsme zrovna počítačový expert, sami si v takové situaci asi jen těžko poradíme.
virus alarm
 
Prevence na prvním místě
 
Důležitá jsou opatření, která by napadení škodlivými viry vůbec zabránila. Samozřejmostí by měla být instalace antivirového programu a jeho pravidelná aktualizace. Tyto programy dokáží zkontrolovat soubory přiložené v emailových zprávách a včas vás upozornit na to, že příloha je zavirována a nedoporučuje se ji otevírat. Spoustu nežádoucích emailů také dokáží zachytit spamy. Antivirové program rozlišujeme na dvě skupiny, ty které ochrání počítač jako takový a ten, který dokáže zkontrolovat jen něco. Ale nic není stoprocentní, a i přes všechna bezpečností opatření, přeci jen může dojít k tomu, že nějaký ten virus se vám do počítače dostane.
 
Vir o krok napřed
 
Je jasné, že vir je vždy o krok vpřed oproti antivirovému programu, ty nové jsou vytvořeny na základě toho, že se objeví vir nový. Proto není zcela reálné, aby vše, co máte uložené v počítači, bylo stoprocentně ochráněno. Dost také záleží na tom, jaký počítač vlastníte, lépe řečeno, jaké je jeho jádro a jaká kapacita. Pokud chcete mít maximální jistotu, že váš počítač je nejlépe ochráněn, pak můžete využít programů, které si lze zdarma stáhnout.
 vzteklý bacil
Mohou nastat i situace, kdy se vir sám prozradí. Např. můžete mít problémy s běžným psaním na klávesnici, to může být známka toho, že se u vás usídlil virus. Takových zřetelných prozrazení však nebývá mnoho, proto není dobré se spoléhat jen na ně.
 
Pravidelná údržba
Pravidelný úklid je důležitý nejen v domácnosti, ale i v počítači. Běžné čištění můžete provádět sami pomocí nainstalovaného programu. Pokud dojde k tomu, že se virus objeví, ponechte boj s ním raději na odborníkovi.
 
Jen pro vaši představu, více jak 80% uživatelů má ve svém počítači nějaký vir.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Recommended Posts

Business

Nakoupit Viagru dokáže každý

Kde koupit Viagru je dotaz, který stačí zadat do vyhledávačů webových stránek, aby vám vyhodnotily několik zdrojů, odkud lze zboží objednávat. Jediné, co k tomu […]