Acylpyrin je užíván jako lék při chřipkách, kde působí při horečkách a při různých bolestech. Tabletka Acylpyrinu však dovede o mnoho víc než jenom napomáhat při nachlazení. Acylpyrin nám může pomoci zbavit se lupů, mozolů na dlaních, nebo dokonce odstranit skvrny od potu na oblečení.
tablety v koktejlu

Jak na mozoly

Rozdrcené pilulky Acylpyrinu nás dokáží zbavit mozolů a zrohovatělé kůže na rukou a nohou. Rozmačkaný Acylpyrin na prášek smícháme s malým množstvím vody a citronové šťávy, kdy nám postačí po půl lžičkách obou tekutin na pět tablet Acylpyrinu. Vzniklou kašičku naneseme na potřebné místo a přikryjeme teplým obkladem. Potom necháme obklad působit asi deset minut. Opakujeme ještě několikrát. Ztvrdlou kůži nakonec šetrně oškrábeme pemzou a ošetříme vhodným krémem.

Jak na lupy

Opět rozmačkáme dvě, nebo tři pilulky acylpyrinu, které následně smícháme s trochou šampónu. Směs vetřeme důkladně do vlasů a necháme působit dvě minuty. Následně směs pečlivě vymyjeme z vlasů. Nakonec si vlasy si umyjeme již běžným způsobem pouze šamponem.
třecí miska a tlouček na léky

Jak při srdeční slabosti

Lidé, kteří trpí na srdeční slabost, nebo mají jiné problémy se srdíčkem, by u sebe měli nosit vždy nějakou tabletku Acylpyrinu. Ta totiž může pomoci zabránit nejhoršímu. Jak? Při náhlé srdeční slabosti si vložit tabletku na jazyk a nechat ji volně rozpustit. Acylpyrin způsobí, že se postiženému člověku uleví, a tím získá cenný čas na záchranu života.

Skvrny od potu

Acylpyrinem můžeme odstranit i neestetické zažloutlé skvrny od potu, které zůstaly i po vyprání na oblečení.  Rozmačkáme čtyři tabletky Acylpyrinu do jednoho litru vody. Do připravené lázně potom vložíme postižené oděvy a necháme asi tři hodiny máčet.  Nakonec oblečení opět vypereme běžným způsobem v pračce a skvrny by měly zmizet.

Jak na akné

Acylpyrin napomáhá také při léčbě akné. Rozdrcenou tabletu smícháme se lžičkou vody, medu a olivového oleje. Kašičku naneseme na obličej a necháme působit deset minut. Poté vše opláchneme teplou vodou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Recommended Posts

Business

Svěřenské fondy chrání váš majetek

Svěřenské fondy jsou velmi specifickou formou správy majetku, který je svým způsobem anonymní. Svěřenské fondy jsou zakládány z různých důvodů. Nejčastěji však za účelem ochrany […]

Finance

Jak se shání peníze?

Získávání finančních prostředků na svoji obživou není často ani trochu jednoduché. Lidé pracují a pracují, ale když pak sečtou své příjmy a odečtou od nich […]

Zdraví

Starší lidé a nemoci

Nikdo nepřeje nikomu nic špatného, ale stává se bohužel, že starší lidé onemocní nějakou chorobou nebo potřebují péči z jiného hlediska. Alzheimer centrum Praha vám […]

Zvířata

Tříoký plaz jménem haterie

Haterie jsou plazi z čeledi hateriovitých. Konkrétní zástupce rozlišujeme dnes pouze dva, a jsou to druhy haterie novozélandská a haterie Guentherova. Řád dosahoval největšího významu v období […]