Velkému počtu firem není lhostejné, jakou formou dnes pracuje internet. A proti narušování jeho neutrality se rozhodly aktivně zapojit a bojovat. Těchto několik stovek aktivistů protestuje proti omezování dosavadní formy internetu a zpomalují své služby. Ve středu 12. července se uskutečnil protest, kterým upozorňují na závažný problém ve změnách síťové neutrality. Celý problém je pochopitelně způsobován nenasytností některých poskytovatelů internetu. V případě že touha po navyšování zisků převládne, dojde ke změnám, při kterých uživatelé nadobro ztratí internet ve formě, v jaké jej dnes známe.
 sítě internetu
Slovo neutralita prozrazuje Vše, o co v tomto problému běží. Vy, byste se chtěli dívat na sportovní utkání v hokeji nebo fotbale kde Vám vlastník haly nebo stadiónu přímo předurčí, kdo bude na konci celého klání oslavován jako vítěz. A to úplně nezávisle na tom co předvede během utkání nebo kolik vstřelí branek? Upřímně mně tato varianta děsí. Tim Berners-Lee, tvůrce World Wide Webu, tvrdí že snahou poskytovatelů je určovat, které názory se budou uvádět k přečtení nebo které kreativní nápady budou zobrazovány. Tohle povede k situaci, kde se o některých inovacích na internetu nedozvíme.
 
Stávající koncept neutrálního internetu zaručuje stejné právo přístupu Všem uživatelům globálních sítí a nikterak se nepohlíží na to, jestli je server ve vlastnictví obří sociální sítě nebo jen malé neziskovky. Aktivními zastánci novely v poskytování internetu jsou Američtí operátoři a Federální komunikační komise. V konceptu připravovaných změn je možnost platit si za síťovou přednost. Velké a bohaté společnosti si zaplatí zrychlené přenosy dat a data ostatních by se do cíle dostávala podstatně pomaleji.
 socha svobody
Protest nazvaný Day of Action (Den akce), byl hlavně informační kampaní pro internetovou veřejnost. Do podpory se bez zaváhání zapojilo velké množství internetových firem nebo poskytovatelů webových služeb. Během akce docházelo k snižování rychlosti služeb, aby byl demonstrován důsledek, jak velký postih to bude mít pro koncové uživatele.
      
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Recommended Posts

Tříoký plaz jménem haterie

Haterie jsou plazi z čeledi hateriovitých. Konkrétní zástupce rozlišujeme dnes pouze dva, a jsou to druhy haterie novozélandská a haterie Guentherova. Řád dosahoval největšího významu v období […]