O některých zdravotních problémech žen se dříve nehovořilo. Což neznamená, že neexistovaly. Jen se ženy za ně styděly, a tak s nimi na veřejnost raději nechodily. K takovým potížím patří i inkontinence.
·        Je to sice problém velice nepříjemný, ale rozhodně to není nic, za co by se žena musela přímo stydět.
·        Mnohé ženy už to pochopily a rozhodly se vzít věci pevně do rukou a se svým omezením zatočit.
skok ženy
Ono to totiž je velké omezení. Žena, která je touto potíží sužována, si neumí například představit takovou běžnou věc, jakou je návštěva divadla nebo například plesu. Kromě toho má neustálý pocit, že okolí její problém odhalí a ona se dostane do velice trapné situace. Tato nepříjemnost, která trápí nejen ženy starší, ale může vzít chuť do života i o hodně mladším ročníkům, mohla vzniknout z mnoha příčin.
a)     Dlouhodobá nadměrná fyzická zátěž.
b)    Menopauza.
c)     Následek závažného onemocnění.
d)    Těžký porod.
Někdy může vzniknout forma inkontinence, která se nazývá stresová. Což znamená, že přijde v okamžiku kýchnutí, zakašlání, smíchu anebo zácpě.
zoufalá stařenka

Kdo přijde včas, bude jen cvičit

Důležité je, aby se žádná žena nenechala zbytečně stresovat a navštívila lékaře. Ten vyhodnotí situaci a navrhne, jakým způsobem se bude problém řešit. Jak to u téměř všech chorob a zdravotních potíží bývá, je potřeba přijít co nejdříve. Pokud problém nenarostl do velkých rozměrů, dá se řešit třeba jen cvičením pro posílení pánevního dna. K tomu jsou výborně sestavené cviky, které jsou známé pod označením Kegelovy.
o   Pochopitelně, že nemůžete očekávat zázraky hned po prvním dnu snažení.
Pokud budete ale pravidelně cvičit alespoň půl hodinky každý den, uvidíte zanedlouho určitě změnu k lepšímu. Jestliže opravdu nic nepomáhá, pak je možné přistoupit i k operačnímu řešení. HLAVNĚ JE DŮLEŽITÉ NESTYDĚT SE A SVĚŘIT SE CO NEJDŘÍVE LÉKAŘI.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Recommended Posts

Tříoký plaz jménem haterie

Haterie jsou plazi z čeledi hateriovitých. Konkrétní zástupce rozlišujeme dnes pouze dva, a jsou to druhy haterie novozélandská a haterie Guentherova. Řád dosahoval největšího významu v období […]