Všichni si přejeme šťastný partnerský život, který by nám dal více než jenom toleranci. Všichni si přejeme nejlepšího přítele, se kterým bychom sdíleli všechno, od obyčejných všedních zážitků až po intimitu. Ale existuje vůbec něco jako vztah na celý život? Láska na celý život? Míra rozvodovosti ve světě a v České replice tvrdí, že nikoliv, a pokud ano, je to výjimka z pravidla.
polibek u stromu
· Čas na posun
Každý vztah jistě zažil, že je nutné se v životě jednoduše posunout dál. Buďto se rozejít, nebo postoupit další krok. Nejde jenom o vášeň a rozkoš, ale hlavně o komunikaci, podporu, důvěru, porozumění, pochopení. Jak ale najít toho správného partnera pro celý zbytek života?

· Jak stárneme
S postupem času nabíráme zkušenosti a učíme se, co od vztahů očekáváme a co naopak nikoli. Ze vztahů si odnášíme mnohdy i šrámy, které potřebují čas na to, aby se zahojily, ale také jsme z toho poučeni a víme, že stejnou chybu už neuděláme, proto se poohlížíme jinde.

· Jak si vybíráme partnery?
Podle psychologů je to proces. Prve, dá se říct, kopírujeme vztahy, které známe z domova a z blízkého okolí. S věkem se ale učíme, kde jsou chyby a co bychom chtěli jinak, jak nás ovlivňuje okolí a naše zkušenosti.

· Jak zvolit toho pravého?
V prvé řadě musíme zvážit, co od partnera chceme a co naopak nabízíme, proto bychom neměli soudit pouze podle té „chemie“, kterou je zamilovanost a fyzická přitažlivost. Měli bychom zvážit, jestli od partnera chceme víc vášeň, nebo požadujeme stabilitu, zodpovědnost a rodinu. Důvěra je většinou na prvním místě, co se vztahů týče.
dívka na zábradlí
1. Mluvte spolu
Komunikujte, řekněte si vzájemně, co od sebe očekáváte. Mluvte o všem, o všech vašich nedostatcích, ale také o strachu, o budoucnosti, o možných krizích.

2. Respektujte se
Žárlivost není dobrá, nenechte romantické filmy, aby vás přesvědčily o opaku. Pokud jeden z partnerů přehnaně žárlí, může to vést ke komplikacím a narušení vztahu, a pokud je důvod, aby partner žárlil, je chyba na vaší straně. Může to vést dokonce k domácímu násilí – a to nejenom tomu fyzickému. Psychické násilí je mnohem horší, protože mnohdy to nikdo nezaznamená a oběti se tak málokdy dostane pomoci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Recommended Posts

Tříoký plaz jménem haterie

Haterie jsou plazi z čeledi hateriovitých. Konkrétní zástupce rozlišujeme dnes pouze dva, a jsou to druhy haterie novozélandská a haterie Guentherova. Řád dosahoval největšího významu v období […]