Každý z nás má sen. Snem mnoha lidí (zejména mladých lidí či studentů, kteří bydlí stále se svými rodiči) je vlastní bydlení – ať už je to barák či byt.
Někteří mají to štěstí a vlastní bydlení si pořídí (buď z vlastních zdrojů, a nebo z cizích zdrojů – půjčky od bank, půjčky od nebankovních společností, půjčky od přátel).
oloupaná barva.jpg
Ale co následuje po tom, co prožijete krásných pár desetiletí ve vašem baráčku, po tom, co v něm vyrostou vaše a po tom, co vám poslouží?
Domek začne za nějakou dobu strádat a chátrat. Je to tím, že děti rozbíjí (i přesto že neúmyslně) a dům se časem opotřebovává, stejně jako každý předmět (z tohoto důvodu existují v účetnictví odpisy, které vyjadřují hodnostu, o kterou se cena daného předmětu sníží za rok a jejich součet se nazývá oprávky – u každého předmětu, který účetní jednotka vlastní, se zapisují odpisy na účetní kartu).
3d design domu.jpg
Ve chvíli, kdy je situace, ve které je oprava nutná, přichází v úvahu, jak opravu zaplatíte- je lepší financování opravy/ rekonstrukci z vlastních zdrojů nebo z cizích zdrojů? Samozřejmě nejlepším způsobem, kterým lze financovat rozsáhlou rekonstrukci nebo menší opravy, jsou vlastní zdroje (peníze v hotovosti nebo na bankovním účtu, které jste si našetřili v průběhu vašeho života). V dnešní době ale většina lidí na tento druh financování nemá finanční prostředky, takže přihází v úvahu cizí zdroje.
Můžete si půjčit peníze například od banky- můžete očekávat seriózní jednání, ale občas dlouhé schvalování půjčky a také zamítnutí půjčky.

Závěrem napíši jen to, že je vlastní bydlení svým způsobem obrovským břemenem, které s sebou neseme. Jak stavba/ koupě, tak rekonstrukce a opravy stojí mnoho finančních prostředků. Vlastní bydlení se musí pravidelně udržovat, a to právě z toho důvodu že se dá díky údržbě předejít nemalým výdajům navíc, které mohou bát téměř zbytečné.

Recommended Posts

Poškozená paleta není důvod k vyhození

Uvědomit si, že poškozená paleta může způsobit hned několik potíží najednou, je nesmírně důležité! Zlehčovat takový problém ve Vašem skladu se opravdu nevyplácí. Mohou totiž […]

Business

Léky pro muže na erekci

Někdy bohužel mají pánové takové zdravotní problémy a neduhy, že lidé se je dokonce také stydí řešit. Já vím, že tohle se nemá vůbec odkládat […]

Business

Nakoupit Viagru dokáže každý

Kde koupit Viagru je dotaz, který stačí zadat do vyhledávačů webových stránek, aby vám vyhodnotily několik zdrojů, odkud lze zboží objednávat. Jediné, co k tomu […]