Každý z nás má sen. Snem mnoha lidí (zejména mladých lidí či studentů, kteří bydlí stále se svými rodiči) je vlastní bydlení – ať už je to barák či byt.
Někteří mají to štěstí a vlastní bydlení si pořídí (buď z vlastních zdrojů, a nebo z cizích zdrojů – půjčky od bank, půjčky od nebankovních společností, půjčky od přátel).
oloupaná barva.jpg
Ale co následuje po tom, co prožijete krásných pár desetiletí ve vašem baráčku, po tom, co v něm vyrostou vaše a po tom, co vám poslouží?
Domek začne za nějakou dobu strádat a chátrat. Je to tím, že děti rozbíjí (i přesto že neúmyslně) a dům se časem opotřebovává, stejně jako každý předmět (z tohoto důvodu existují v účetnictví odpisy, které vyjadřují hodnostu, o kterou se cena daného předmětu sníží za rok a jejich součet se nazývá oprávky – u každého předmětu, který účetní jednotka vlastní, se zapisují odpisy na účetní kartu).
3d design domu.jpg
Ve chvíli, kdy je situace, ve které je oprava nutná, přichází v úvahu, jak opravu zaplatíte- je lepší financování opravy/ rekonstrukci z vlastních zdrojů nebo z cizích zdrojů? Samozřejmě nejlepším způsobem, kterým lze financovat rozsáhlou rekonstrukci nebo menší opravy, jsou vlastní zdroje (peníze v hotovosti nebo na bankovním účtu, které jste si našetřili v průběhu vašeho života). V dnešní době ale většina lidí na tento druh financování nemá finanční prostředky, takže přihází v úvahu cizí zdroje.
Můžete si půjčit peníze například od banky- můžete očekávat seriózní jednání, ale občas dlouhé schvalování půjčky a také zamítnutí půjčky.

Závěrem napíši jen to, že je vlastní bydlení svým způsobem obrovským břemenem, které s sebou neseme. Jak stavba/ koupě, tak rekonstrukce a opravy stojí mnoho finančních prostředků. Vlastní bydlení se musí pravidelně udržovat, a to právě z toho důvodu že se dá díky údržbě předejít nemalým výdajům navíc, které mohou bát téměř zbytečné.

5/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Recommended Posts

Business

Svěřenské fondy chrání váš majetek

Svěřenské fondy jsou velmi specifickou formou správy majetku, který je svým způsobem anonymní. Svěřenské fondy jsou zakládány z různých důvodů. Nejčastěji však za účelem ochrany […]

Finance

Jak se shání peníze?

Získávání finančních prostředků na svoji obživou není často ani trochu jednoduché. Lidé pracují a pracují, ale když pak sečtou své příjmy a odečtou od nich […]

Zdraví

Starší lidé a nemoci

Nikdo nepřeje nikomu nic špatného, ale stává se bohužel, že starší lidé onemocní nějakou chorobou nebo potřebují péči z jiného hlediska. Alzheimer centrum Praha vám […]

Zvířata

Tříoký plaz jménem haterie

Haterie jsou plazi z čeledi hateriovitých. Konkrétní zástupce rozlišujeme dnes pouze dva, a jsou to druhy haterie novozélandská a haterie Guentherova. Řád dosahoval největšího významu v období […]