–          Mráz
–          Déšť
–          Sníh
–          Ledový vítr

Tohle všechno má na naše rty negativní vliv. Pod těmito vlivy mohou naše rty vykazovat nejrůznější poruchy, jako například:
–          Rty mohou vysychat
–          Rty mohou praskat
–          Rty jsou náchylnější k tvorbě oparů
–          Ve rtech můžeme cítit nepříjemné pnutí

Nejčastěji si vypomáháme tzv. pomádou na rty. Jaké jsou letos nejoblíbenější vůně?


1.       Meloun
2.       Vanilka
3.       malina
4.       Třešeň
5.       Med
6.       Čokoláda
7.       Kokos
8.       Banán
9.       Ananas
10.   Limetka
11.   Pomelo
12.   Broskev


Zajímá vás, jestli je doopravdy nejlepší meloun nebo je lepší malina? Popravdě je to úplně jedno. Důležité je, abyste na pomádu nezapomínali a neustále jí rty mazali. Avšak nejenom pomáda nás v zimě zachrání. Jsou i jiné kúry, které mohou našim rtům navrátit jejich hebkost a zdravou barvu.Rty jsou jednoznačně na našem těle tím nejohroženějším a nejčastěji poškozeným místem, zvláště v ledových měsících zimy. Proč? Kůže na nich je jemná, tenká, beká a velice citlivá.

Rty nemají vlastní tukovou vrstvu ani potní žlázy, z toho důvodu rychle vysychá a nedrží si sama svou teplotu. Navíc je často vlhčená, proto je zvyklá na jistou hydrataci, které se ji v zimě nedostává a rty tak vysychají. V mrazu je pak hydratace slinami nebezpečná, protože rty namrzají, praskají a jsou náchylnější k infekcím.

Do jakého balzámu na rty byste rozhodně měli investovat?

Měli byste jich mít několik. Minimálně jeden v kabelce, jeden na stole v práci, alespoň jeden v koupelně, jeden na nočním stolku, určitě si jeden vezměte i do auta. Nebojte se jich nakoupit více a raději jich mít pět, než ani jeden, když je právě potřebujete.

Hydratace především

Balzámy na rty by měly být bohaté na hydratační složky, měly by obsahovat také omega mastné kyseliny, vitamin C a E, ale klidně také vitamin B. Také by měl být plný regenerujících složek.

Co na podrážděné rty?

Ideálně pomády, které obsahují navíc i vitamin F a kokosový nebo olivový olej. Dobré je také ovesné mléko, ale novinkou jsou také minerální vosky, jež propůjčují rtům ochranný film, který vydrží i hodiny.

Recommended Posts

Poškozená paleta není důvod k vyhození

Uvědomit si, že poškozená paleta může způsobit hned několik potíží najednou, je nesmírně důležité! Zlehčovat takový problém ve Vašem skladu se opravdu nevyplácí. Mohou totiž […]

Business

Léky pro muže na erekci

Někdy bohužel mají pánové takové zdravotní problémy a neduhy, že lidé se je dokonce také stydí řešit. Já vím, že tohle se nemá vůbec odkládat […]

Business

Nakoupit Viagru dokáže každý

Kde koupit Viagru je dotaz, který stačí zadat do vyhledávačů webových stránek, aby vám vyhodnotily několik zdrojů, odkud lze zboží objednávat. Jediné, co k tomu […]