Dneska už není třeba žhavit a namáčet pero pokaždé, když vám dojde nějaká písemnost, na kterou je třeba zareagovat stejnou škrobenou odpovědí s podpisem a vůbec se všemi těmi náležitostmi, které jsou vyžadovány zákonem. Samozřejmě, že se tomu občas prostě nevyhnete, i když máte zařízené naprosto všechno proto, abyste to pero vytahovat vůbec nemuseli. Ale v případech, kdy je možno se toho zbavit, nám dnes už technika nabízí naprosto lehké řešení v podobě nejrůznějších elektronických podpisů a datových schránek, na které se dnes podíváme.
 podpis smlouvy

Není schránka jako schránka

Kromě ta od korýše totiž existuje také schránka datová. Datová schránka se zřizuje na jméno, na konkrétní osobu, jak fyzickou tak právnickou, a po nějakém tom krátkém papírování jí pak budete disponovat. Není to vůbec nějak drasticky jiné od emailu. Pár rozdílů tu však je, neboť přes datovou schránku můžete také posílat i úřední listiny, podání k soudu, návrhy k soudu, žaloby atd., a nemusíte se vůbec starat o písemné provedení na papíře, neboť datová schránka, jelikož je vedena na jméno, obsahuje také váš elektronický „podpis“ – to znamená, že soudu postačí podání zaslané přes datovou schránku a vy tak nemusíte do 3 dnů ještě utíkat na poštu, abyste odeslali natisknuté dokumenty. Je tu také jedna pikantnost a to, že pošta starší 90 dnů se automaticky maže – takže vše stahujte a ukládejte!
 potřesení rukou

Elektronický podpis pro lenochy na internetu

Pokud ale potřebujete něco lepšího a pružnějšího než datovou schránku, a hlavně potřebujete například zasílat a podepisovat písemnosti se zahraničím, je pro vás nejlepší zřídit si a ověřit si elektronický podpis, který bude autorizován pouze pro vaše užití, vy jej akorát přidáte na naskenovaný dokument a pošlete. Není to nic složitého, vše se řídí speciální právní úpravou o elektronických podpisech a za pár korun jej máte ihned po ruce. Zvláště se vyplatí pořídit si jej i pro případy neexistence datové schránky.
 
S tímto tedy můžete vyhodit propisky z okna. Samozřejmě, problém nastává, pokud ztratíte počítač anebo jej polijete kávou, to potom je lepší ty propisky zpod okna zase najít.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Recommended Posts

Tříoký plaz jménem haterie

Haterie jsou plazi z čeledi hateriovitých. Konkrétní zástupce rozlišujeme dnes pouze dva, a jsou to druhy haterie novozélandská a haterie Guentherova. Řád dosahoval největšího významu v období […]

Šatník malé princezny

Mít dítě je požehnání, na které se v určitém věku těší každá žena. Když už se tak stane, tak nějak intuitivně si přeje mít holčičku, […]