Sociální síť Facebook, která vznikla v roce 2005, založil student Mark Zuckerberg se svým kolegou z Harvardu. Jejich cílem bylo vytvořit komunikační server pro harvardské studenty. Postupně se Facebook šířil mezi dalšími univerzitami a v roce 2006 došlo k zpřístupnění sítě veřejnosti starší 13 let. Na konci minulého roku měl Facebook dvě miliardy uživatelů.
ikony fb
Po založení profilu umožňuje Facebook svým uživatelům komunikovat. Pomocí tzv. statusů, krátkých zpráv, které přidávají na facebookovou zeď, mohou sdílet s ostatními krátké zprávy, ke kterým se přátelé, tedy lidé, kterým povolí přístup k profilu, vyjadřují prostřednictvím komentářů nebo lajků. Je možné přidávat fotky i videa. K soukromé komunikaci mezi uživateli sloužil chat, později vznikla aplikace nezávislá na facebookovém profilu Messenger.
srdce v kolečku
Vývojáři Facebook neustále vylepšují. V roce 2017 vznikla aplikace Marketplace, kde uživatelé mohou nakupovat zboží od ostatních uživatelů.
Zakladatel Facebooku včera na vývojářské konferenci oznámil vznik nové aplikace, určené k seznamování, Dating. Během následujících měsíců proběhne její testování. Z dat Facebooku vyplývá, že existuje velké množství nezadaných uživatelů, proto se vývojáři rozhodli svým uživatelům pomoct i v tomto ohledu.
Aplikace Dating se stane konkurencí pro zaběhnuté seznamovací servery. Půjde o nový profil nepropojený s běžným, facebookovým. Ostatní takto zaregistrovaní budou mít k dispozici pouze fotku a několik stručných informací o společných zájmech, vzdělání apod. Facebokoví přátelé se o seznamovacím profilu nedozví. Takové zajištění soukromí souvisí s nedávným únikem a zneužitím informací uživatelů po celém světě.
červená růže
Na oznámení o zavedení této nové služby reagovala také burza. Téměř okamžitě totiž začaly klesat akcie konkurenčních firem. Kritici upozorňují, že propojování informací za účelem seznamování může opět vést ke sběru nežádoucích informací.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Recommended Posts

Tříoký plaz jménem haterie

Haterie jsou plazi z čeledi hateriovitých. Konkrétní zástupce rozlišujeme dnes pouze dva, a jsou to druhy haterie novozélandská a haterie Guentherova. Řád dosahoval největšího významu v období […]