Sociální síť Facebook, která vznikla v roce 2005, založil student Mark Zuckerberg se svým kolegou z Harvardu. Jejich cílem bylo vytvořit komunikační server pro harvardské studenty. Postupně se Facebook šířil mezi dalšími univerzitami a v roce 2006 došlo k zpřístupnění sítě veřejnosti starší 13 let. Na konci minulého roku měl Facebook dvě miliardy uživatelů.
ikony fb
Po založení profilu umožňuje Facebook svým uživatelům komunikovat. Pomocí tzv. statusů, krátkých zpráv, které přidávají na facebookovou zeď, mohou sdílet s ostatními krátké zprávy, ke kterým se přátelé, tedy lidé, kterým povolí přístup k profilu, vyjadřují prostřednictvím komentářů nebo lajků. Je možné přidávat fotky i videa. K soukromé komunikaci mezi uživateli sloužil chat, později vznikla aplikace nezávislá na facebookovém profilu Messenger.
srdce v kolečku
Vývojáři Facebook neustále vylepšují. V roce 2017 vznikla aplikace Marketplace, kde uživatelé mohou nakupovat zboží od ostatních uživatelů.
Zakladatel Facebooku včera na vývojářské konferenci oznámil vznik nové aplikace, určené k seznamování, Dating. Během následujících měsíců proběhne její testování. Z dat Facebooku vyplývá, že existuje velké množství nezadaných uživatelů, proto se vývojáři rozhodli svým uživatelům pomoct i v tomto ohledu.
Aplikace Dating se stane konkurencí pro zaběhnuté seznamovací servery. Půjde o nový profil nepropojený s běžným, facebookovým. Ostatní takto zaregistrovaní budou mít k dispozici pouze fotku a několik stručných informací o společných zájmech, vzdělání apod. Facebokoví přátelé se o seznamovacím profilu nedozví. Takové zajištění soukromí souvisí s nedávným únikem a zneužitím informací uživatelů po celém světě.
červená růže
Na oznámení o zavedení této nové služby reagovala také burza. Téměř okamžitě totiž začaly klesat akcie konkurenčních firem. Kritici upozorňují, že propojování informací za účelem seznamování může opět vést ke sběru nežádoucích informací.

Recommended Posts

Poškozená paleta není důvod k vyhození

Uvědomit si, že poškozená paleta může způsobit hned několik potíží najednou, je nesmírně důležité! Zlehčovat takový problém ve Vašem skladu se opravdu nevyplácí. Mohou totiž […]

Business

Léky pro muže na erekci

Někdy bohužel mají pánové takové zdravotní problémy a neduhy, že lidé se je dokonce také stydí řešit. Já vím, že tohle se nemá vůbec odkládat […]

Business

Nakoupit Viagru dokáže každý

Kde koupit Viagru je dotaz, který stačí zadat do vyhledávačů webových stránek, aby vám vyhodnotily několik zdrojů, odkud lze zboží objednávat. Jediné, co k tomu […]