Něco tak náročného, jako jsou vztahy a jejich průběh, dokážou pochopit jen dospělí, kteří už s nimi mají nějaké zkušenosti.
Děti často nemají ani ponětí o tom, co vše je potřeba k tomu, aby jejich rodiče mezi sebou vycházeli a vše fungovalo tak, aby měly pocit, že mají úplnou a šťastnou rodinu.
A jsou to právě rodiče, kteří mnohdy nátlak a neprosperující vztah, nedovedou udržet natolik, aby svým dětem spíše neuškodili. Proto jsou často odhodlaní, že půjdou raději od sebe.
červené x

Vysvětlete dětem, co rozvod obnáší

Pro žádné dítě to samozřejmě nebude příjemná zkušenost, ale je vaší povinností, abyste ozřejmili svým ratolestem, co jich čeká a jaká změna u vás doma nastane.
Nezatěžujte je zbytečně tím, co vše vás přinutilo k tomu, abyste šli od sebe, ale dejte jim za všech okolností najevo, že na vaší lásce k nim, se vůbec nic nezmění.
Řekněte jim přímo to, že už nebudete žít všichni společně pod jednou střechou a že situace, která pro nich bude zpočátku těžká a smutná, se časem ustálí.
rozvod manželství

Myslete především na jejich potřeby

To, že jste si s vašim partnerem přestali rozumět, se za žádnou cenu nesmí dotknout jejich potřeb, aby s ním trávili tolik času, kolik jen chtějí.
Jestli touží po tom, stýkat se s ním často, a to i za cenu, že nebudete u toho, musíte respektovat to, že je to především pro jejich štěstí a pohodu, kterou jste jim rozvodem narušili.
Pokud jste se domluvili na střídavé péči, snažte se, aby měly dostatek prostoru stýkat se s rodičem, který od nich žije odděleně. Měly by mít přítomnost vás obou dokonale rozdělenou, jedině tak nebudou mít pocit, že o někoho z vás přišly.
přestřižený papír
Jak dětem pomoci překonat to, že se už s partnerem nemáte rádi?
1.     Udržujte dobré styky!I vztahy po rozvodu mezi vámi dvěma, musí být na takové úrovni, aby se to nedotklo vašich dětí z psychického hlediska.
2.     Kompromisy!Musíte si uvědomit, že lámat vše přes koleno, nikdy nebude mít pozitivní dohru. Občas pro vyšší dobro (hlavně dětí) ustupte od svých požadavků.
3.     Mluvte mezi sebou!Nemůžete veškerou komunikaci směrovat jen skrz děti. Jestli je něco, na čem se chcete domluvit a naplánovat si to, musíte mluvit mezi sebou navzájem.

Recommended Posts

Poškozená paleta není důvod k vyhození

Uvědomit si, že poškozená paleta může způsobit hned několik potíží najednou, je nesmírně důležité! Zlehčovat takový problém ve Vašem skladu se opravdu nevyplácí. Mohou totiž […]

Business

Léky pro muže na erekci

Někdy bohužel mají pánové takové zdravotní problémy a neduhy, že lidé se je dokonce také stydí řešit. Já vím, že tohle se nemá vůbec odkládat […]

Business

Nakoupit Viagru dokáže každý

Kde koupit Viagru je dotaz, který stačí zadat do vyhledávačů webových stránek, aby vám vyhodnotily několik zdrojů, odkud lze zboží objednávat. Jediné, co k tomu […]