Okrasná jezírka patří k zahradě a obohatí Váš domov o trochu přírody.  Takové jezírko si můžete vytvořit, jak velké chcete, záleží na velikosti a prostoru na Vaší zahradě. Variant jezírek je několik, možností je opravdu mnoho, jezírko můžete zkrášlit ozdobným dřevem, kamením a život Vašemu jezírku dodáte pořízením ryb a okrasnými květinami. Správný výběr ryb a rostlin zajistí biologickou rovnováhu a čistotu vody.
 leknín na hladině
Jaké ryby pořídit?
život, který pořídíte do Vašeho jezírka, se musíte starat, ale taková péče o jezírko je spíše relaxací a příjemným časem, stráveným na Vaší zahradě. Ryby kupujte od certifikovaných prodejců a ověřených chovatelů. Ryby převážejte v plastových sáčcích, ryby umístíme do jezírka až 20 dní po napuštění vody. Vodu, v které převážíte ryby, nevylévejte do jezírka! Krmení ryb probíhá 1-2x denně v malých dávkách, když budete ryby krmit častěji a ve velkých dávkách způsobíte znečištění jezírka. Nejvhodnější druhy:
 pod vodou
ü  Hořavka duhová – má krásnou duhovou barvu a měří maximálně 10cm
ü  Karas barvený – pořídíte ho v různých barvách (červená, žlutá, tříbarevná)a měří cca 30cm
ü  Koljuška tříostná – charakteristický rys jsou ostny na hřbetě, dorůstá do 8cm
ü  Střevle potoční, Slunky obecné atd.
Ryb do jezírek je mnoho, kupujme raději menší ryby a poraďte se o péčí s chovatelem.
 
Správné rostliny
Rostliny by měli fungovat jako přírodní čistička vody a proto do vody musíme umístit rostliny. Rostliny oproti rybičkám můžeme do jezírka vysadit hned po napuštění vody. Umístění a druh rostlin, zvažte již před výstavbou jezírka, každá rostlina má totiž své požadavky na pěstování.
Nejprodávanější druhy rostlin jsou Šípatka širokolistá, traviny a orobince, oblíbené a různě barevné lekníny, které patří do každého jezírka, Prustka bahenní, Blatouch bahenní a spousta dalších rostlin.
 kvetoucí leknín
Vyberte správné místo na Vaší zahradě a jde se budovat, kousek přírody na Vaší zahradě nesmí chybět!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Recommended Posts

Business

Léky pro muže na erekci

Někdy bohužel mají pánové takové zdravotní problémy a neduhy, že lidé se je dokonce také stydí řešit. Já vím, že tohle se nemá vůbec odkládat […]

Business

Nakoupit Viagru dokáže každý

Kde koupit Viagru je dotaz, který stačí zadat do vyhledávačů webových stránek, aby vám vyhodnotily několik zdrojů, odkud lze zboží objednávat. Jediné, co k tomu […]