Malá miminka ještě nemají vyvinutou termoregulaci a tím pádem se mohou opravdu lehce přehřát nebo naopak podchladnout. Jak zvládnout tropická horka s miminkem, které se sotva narodilo?
1.      Choďte ven, když není horko
Ven choďte ve chvílích, kdy není takové horko. Třeba brzy ráno (do 10:00) a poté až večer (po 19:00). Slunce tolik nepálí a vzduch je většinou příjemnější než odpoledne. Určitě nechoďte na přímé slunce mezi 11:00 až 15:00 kdy je opravdu nejsilnější. Můžete ale být třeba ve stínu stromů na zahradě. Stromy mnohdy poskytují příjemnější klima, než budete mít doma.
spící kojenec
2.      Nezakrývat kočár
Nikdy ale opravdu nikdy nezakrývejte kočárek plenkou či jinou látkou, která bude sice miminku stínit ale za to zabrání výměně a ochlazování vzduchu v kočárku. Nevhodné jsou také celočerné kočárky s nánožníkem. Dokážete si představit být ve 30ti stupních zavření v takovém kočárku a ještě být přikrytí nánožníkem? Na přikrytí miminka používejte pouze plenku nebo nic – dítě stejně musí mít zpočátku dlouhé nohavice i rukávy a tím pádem mu spálení od sluníčka nehrozí.
3.      Správné materiály
V dnešní době už není problém sehnat funkční oblečení i pro ty nejmenší prcky, kteří jsou ještě v kočárku. Budou vám stačit dva kousky body a dvoje tepláčky. Funkční oblečení velice rychle schne a stačí jej přeprat v ruce. Funkční prádlo je sice o dost dražší než to obyčejné ale příjemně větrá a v případě zpocení se odvádí pot od těla. Pokud nechcete funkční materiály, postačí i obyčejná slabá bavlna, nejlépe v bio kvalitě. Počítejte ale s tím, že budete asi převlékat častěji, protože i malá miminka se mohou potit.
nožičky v peřince
4.      Ochlazení
Pokud je opravdu horko a dítko jej špatně snáší, můžete doma zvlhčovat vzduch, čímž se ochladí, vyrazit do stínu k vodě, kde se teplota snáší trochu lépe, nebo dítko zchlazovat plenkou, namočenou ve vlažné či studenější vodě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Recommended Posts

Tříoký plaz jménem haterie

Haterie jsou plazi z čeledi hateriovitých. Konkrétní zástupce rozlišujeme dnes pouze dva, a jsou to druhy haterie novozélandská a haterie Guentherova. Řád dosahoval největšího významu v období […]